Çözüldü Yetkisiz Eylemler Algılandı Hatasının Kaldırılması

Çözüldü

_DaTe_

Administrator
Yönetici
Günümüz üst segment Samsung cihazlarında, yurtdışından getirilip imei atılan yada kayıtlı cihaz olupta root atılan cihazlarda, artık can sıkıcı boyutlara gelen bu uyarıyı kaldırma yöntemini buldum.
Hikaye şu ki;
geçenlerde yurtdışı kayıtsız bir cihaz aldım ve sürümü 7.0 yükselttim. İmei gitmedi ama şebeke gelmedi. Neyse, çözümünü başka konu başlığı altında anlatırım. Cihaz şebekesi geldi ama zırt pırt bu sevimsiz uyarı mesajı gelmeye başladı. Bu mesaj, Knox 0x1 olduğunda yani garantiyi ortadan kaldıracak müdahaleler yaptığınızda ekrana gelmeye çalışıyor. Size düzeltme seçeneği sunuyor. Eğer ki düzelt derseniz şebeke gidiyor. Bu da tabii ki biz ustalar için sorun olmasa da, tamircilere yüzlerce lira verip yazılım attıranlar için bir sıkıntı (sadece duygusal yani) oluyor.
Gelelim sorunun ortadan kaldırılmasına.
Cihazınız mutlaka root lu olmalıdır. Zaten bu hatayı alıyorsanız root işlemi yapılmıştır. Şimdi Goole Play e giriyorsunuz ve arama bandına "Disable Application [ROOT]" yazıyor ve programı bulup cihazınıza indirip kuruyorsunuz.

Sonra programı çalıştırıyorsunuz ve arama bandından "SecurityLogAgent" buludurup üzerine tıklıyorsunuz. Açılan ekranda ilk önce "Force Stop" ve sonra da "Disable App" düğmelerine tıklıyoruz.

Bu uygulamayı Knox içinde yapmayı düşündüm ama yemedi. :D:D
Bakalım elime bir kobay geçince onu da deneyeceğim. :zuhaha:Kimin nasibineyse artık.

Şunu da unutmadan geçmeyim. Muadil olan bütün programları denedim. Bazıları sevimsiz bazılarıda beceriksiz çıktı. Satın alırsanız daha üst ayarlarda kullanımınıza açılıyor.
Programı indirebilirsiniz.
 
Üst