Hızlı Link Redmi Note 8 (ginkgo) Micron 2.29.0 QCN File

Hızlı Link

_DaTe_

Administrator
Yönetici
xiaomi-redmi-note-8.jpgRedmi Note 8 (ginkgo) Micron 2.29.0 QCN File​


QCN Dosyası Ne işe yarar ?
QCN Dosyası şebeke ve IMEI barındıran tek dosyadır. QCN dosyası sorunlu ise şebeke çekmez + IMEI numarası olmaz. 2G, 3G 4G Vs… Kullanılmaz. QCN Dosyasını kullandıktan sonra Eğer QCN Dosyasında sorun yok diye düşünüyorsanız sorun Baseband’dan kaynaklıdır. Baseband şebeke entergesidir. Baseband Onarımı yapılması gerekiyor.
QCN Dosyasını aşağıdaki linklerden kolayca indirebilirsniz

Redmi Note 8 Board ID 2.29.0 Micron QCN​

Download :
Xiaomi QCN leri sitemizde mevcuttur istediğiniz modeli aratıp bulabilirsiniz. Konuyla alakalı sorularınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.
Bir işlem yapmadan önce mutlaka QCN Dosyasınızı veya efs dosyanızı yedeklemeyi unutmayın. Aksi taktirde herhangi bir sorunlar karşılaşırsanız düzeltmeniz zorlaşacaktır.

QCN Dosyası Nasıl Yüklenir ?​

QCN Dosyasını telefona yüklemeniz için QFIL Veya QPST Programı ile onarım yapabilirsiniz.
transparent.gif

Fotoğrafta Gördüğünüz gibi Browse …. Seçeneğine tıklayıp İndirdiğimiz QCN yi seçip yükletebiliriz. QCN yüklemeden önce Cihazda kessinlikle root izni olmalı Önce rootlamanız gerekmektedir. Rootladıktan sonra diag modu aktif etmeniz lazım. Diag modu aktif etmezseniz her hangi bir şekilde QCN yüklemeniz gerçekleşmeyecektir. QCN dosyasını ve cihazdaki model ve Board id aynı olduğuna emin olun. Eğer Model farkı var ise Yüklemeniz önerilmez. Yükledikten sonra Bir çok sorun verebiliyor. Sorunlardan biri telefonu kapatıp açınca Recovery Mod’a kalacaktır. Ve Benzeri sorunlar yaratabilir. Çözümü ise TWRP’de veya fastboot modunda efs silmeniz gerekmektedir. Yapacağınız işlemlerden siz sorumlu olduğunuzu unutmayın. Umarım bu yazım size faydalı olmuştur. Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim. Umarım yardımcı olabilmişizdir.
 
Üst